poniedziałek, 28 września 2015

Freie Stad Danzig

Generalnie przeznaczenie tego bloga to prezentacja pocztówek które dostaje pocztą i są adresowane do mnie, ale od czasu do czasu pozwolę sobie w czasie przestojów dostaw nowych kartek, prezentować pocztówki czyste, które tez licznie otrzymuje od znajomych z podróży oraz takie perełki jak ta kartka poniżej.Jak widać to pocztówka z czasów Wolnego Miasta Gdańska, przedstawia ulicę Mariacką i Kościół Mariacki w Gdańsku. Jest wypisana i oznaczkowana zabytkowymi już znaczkami WMG. Pochodzi z pamiątek rodzinnych mojej żony. Jej rodzina od strony matki pochodzi z Gdańska. Jak widać po dacie stempla została wysłana w 1936 r. 

3 komentarze:

  1. WOW!!! Ogólnie nie jestem fanką zbierania starych pocztówek, ani szperania po antykwariatach, ale taka kartka, która zachowała się "z dziada pradziada" to jest niesamowita rzecz! Prawdziwa perełka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam trochę starych pocztówek, które dostałam od babci. To są faktycznie perełki w kolekcji :) Podobnie jak sylwucha nie interesują mnie stare kartki kupione gdzieś w antykwariacie czy na pchlim targu, wolę już nowe reprinty :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Reprinty reprintami ale stare pocztówki są najładniejsze! Uwielbiam stare pozaginane kartki z duszą. Dodatkowo widać na nich jak ludzie się starali ładnie pisać :D dzisiaj kaligrafia jest rzadkością :( Super pocztówka!!!

    OdpowiedzUsuń